UKR  |  RUS  |  ENG

Логотип Заводу Маяк

Разом з нами
Україна стає сильнішою!

Кулемет танковий КТ-7,62

 

Призначення: встановлення на бронеоб'єкти, в якості допоміжного озброєння танків, на авіаційну та іншу військову техніку.

Кулемет Калашникова танковий КТ-7,62 - український аналог російського ПКТ, який призначений для встановлення в баштах танків і на різній бронетехніці. На виставці «Зброя і безпека України» у 2011 році київський завод «Маяк» презентував свій кулемет Калашникова танковий КТ-7,62.

Кулемет повторює в основному всі риси радянського ПКТ, але конструктори встановили на ствольній коробці прицільну планку Вівера і збільшили ресурс ствола до 25 тисяч пострілів. Крім цього була розроблена м'яка коробка для патронів, яка складається і важить разом з патронами 8 кг. Після відпрацювання цю коробку можна скласти, а після перезарядки знову використовувати.

Ця модель кулемета оснащена газовідвідною автоматикою. Автоматика кулемета КТ-7,62 працює на системі відводу порохових газів з каналу ствола з довгим ходом газового поршня. Газовідвідна автоматика розташована під стволом. Замикання ствола відбувається за допомогою поворотного затвору на бойові упори. Стрілянина ведеться з відкритого затвору тільки чергами. Ствол швидкознімний, забезпечений полум'ягасником. Охолодження ствола - повністю повітряне.

Подача патронів двоступенева. При відкаті рами затвора назад захоплюється патрон і опускається на лінію досилання. Під дією поворотної пружини рама затвора накочує вперед, досилаючи патрон в патронник. Живлення кулемета КТ-7,62 здійснюється за допомогою кулеметної стрічки, сумка з якої кріпиться праворуч ствольної коробки.

Замість спускового гачка в КТ-7,62 є електромагнітна спускова установка - електроспуск, яка активізується після натискання кнопки на блоці наведення знаряддя, що знаходиться на танку або БМП. Також блок наведення може розташовуватися на рукоятці повороту башти бойового автомобіля. Сам електроспуск з'єднаний з бортовою мережею бронеавтомобіля за допомогою спеціального кабелю (довжина - 50 см). На випадок поломки електроспуску, була передбачена і ручна система відкриття вогню. Для цього використовується механічний спуск, який розташований на задній частині коробки.

Зовнішніх прицільних пристосувань кулемет не має. Цікаво, що цей кулемет можна переробити в піхотний варіант, якщо виникне така необхідність. Для цього, по-перше, потрібно зняти пристрій електроспуску з зброї. По-друге, до вільного місця потрібно прикріпити приклад з пістолетною рукояткою (з пластику і фанери). По-третє, прибрати запобіжну планку і з'єднати гашетку з саморобним гачком. Потім потрібно прикріпити на ствол виступ з мушкою і сталевий кутник, який виконує роль прицільної планки.

Кулемет КТ-7,62 може бути вдосконалений оптичним або нічним прицілом, якщо для цього буде необхідність.